Breaking News
 |  | 

Fitness sport i zdrowie

Przygotowania rodziców do narodzin pociechy.

img-responsive

Dla niektórych osób wiadomość o ciąży to wielki sukces, bo maluszek jest wyczekiwany od dawna. Dla innych to spore zaskoczenie i stres. Obawy związane z pojawieniem się na świecie nowego członka rodziny to naturalna sprawa. Jednak nie wolno wpadać w panikę i za mocno się denerwować, ponieważ może to zaszkodzić maleństwu. Warto szczerze porozmawiać z partnerem oraz przyszłymi dziadkami, aby wiedzieć czy możemy liczyć na pomoc z ich strony.

Wykonałaś test ciążowy, wyszedł pozytywnie i zastanawiasz się jakie następne kroki powinnaś zrobić?

Po pierwsze, warto udać się do ginekologa, który wykona badanie ultrasonograficzne i ostatecznie potwierdzi obecność maluszka. Podczas pierwszego badania nie spodziewaj się, że poznasz płeć dziecka. Lekarz z pewnością poda wymiary płodu i sprawdzi czy rozwija się on prawidłowo. Na tym etapie to wszystkie informacje jakie otrzymasz. Oczywiście specjalista powinien wyznaczyć datę kolejnej wizyty, a także dać Ci kilka wskazówek, aby lepiej znosić ten wyjątkowy czas.

Narodziny potomka zmieniają kompletnie wszystko w życiu młodych rodziców.

Dlatego kobiety zawsze zadają sobie na początku tej drogi pytanie jestem w ciąży i co dalej? Po pierwszej wizycie u ginekologa warto od razu kompletować wyprawkę dla mamy i maluszka do szpitala. Oczywiście 9 miesięcy to bardzo dużo czasu jednak należy pamiętać, że niestety nie zawsze wszystko układa się zgodnie z planem. Może zdarzyć się tak, że kobieta większość ciąży spędzi w szpitalu i kiedy przyjdzie do przedwczesnego udania się tam to warto mieć przygotowane podstawowe rzeczy takie jak piżama, szczoteczka do zębów, pasta czy ciekawe książki.

Jakie następne kroki podjąć, kiedy mamy już gotową wyprawkę?

Na pewno jest kilka sprzętów, których zakup jest niezbędny między innymi wózek, łóżeczko, ubranka. Lepiej zainteresować się tym tematem wcześniej, bo można na przykład trafić na promocje i kupić potrzebne rzeczy znacznie taniej niż gdybyśmy szukali ich na ostatnią minutę. Warto również popytać członków rodziny czy nie chcieliby oddać łóżeczka po swoich pociechach, albo wózka. To ograniczy koszty co jest niezwykle istotne dla młodych rodziców.

 

przygotowania-rodzicow-do-narodzin-pociechy

ABOUT THE AUTHOR