Breaking News
 |  | 

Fitness sport i zdrowie

Ćwiczymy w domu

img-responsive

Jeśli zastanawiacie się czy osoby starsze mogą zachować w czasie pandemii sprawność fizyczną pomimo zamknięcia basenów i innych miejsc, w którym mogli oni dbać o kondycję, to warto się zastanowić co zrobić, żeby pomóc rodzicom i dziadkom zapewnić sobie odpowiednią dawkę ruchu, który ma zbawienny wpływ na ich zdrowie. Dzisiaj jakie ćwiczenia dla starszych osób nasi seniorzy mogą wykonywać w domu.

Możemy zastanowić się nad zakupem kilku sprzętów do ćwiczeń, jeśli oczywiście jeszcze ich nie posiadamy. Zwykły rowerek stacjonarny czy maszyna do ćwiczeń ogólnorozwojowych, a nawet najprostsza mata do ćwiczenia jogi mogą okazać się niezawodnym sprzętem w codziennym życiu naszych seniorów. A na pewno będzie tak w przypadku wymienionej na samym końcu maty, która przyda się w przypadku każdego rodzaju ćwiczeń. Wystarczy rozłożyć ją na podłodze i wygodnie na niej stanąć czy się położyć i już możemy zacząć ćwiczenia. Warto na samym początku pomyśleć o delikatnej rozgrzewce, może ona polegać na zwykłym wymachiwaniu ramionami. Następnie możemy przejść do skłonów i przysiadów. Na końcu zawsze warto poćwiczyć w pozycji leżącej na przykład unosząc nogi na wysokość linii bioder. Możemy również wykonywać krążenie stopami, czy też zgiąć nogi w kolanach i unieść biodra. Każdy sposób na rozciągniecie naszego ciała jest dobry.

Jeśli jednak żaden z tych sposobów nie przypadnie nam i naszym seniorom do gustu, to pozostają nam regularne spacery, najlepiej do parku czy też lasu, gdzie każdy z nas może zachować odpowiedni dystans miedzy innymi ludźmi. Warto się zastanowić nad wyjściem z domu od czasu do czasu nie tylko dla zdrowia fizycznego ale również dla zdrowia psychicznego. W końcu ile czasu można spędzić w domu.
Jak widać ćwiczenia dla naszych seniorów, które mogą oni wykonywać samodzielnie w domu są różnorodne i mogą rozwijać różne partie mięśni. Pamiętajmy ze warto od czasu do czasu poćwiczyć razem z osobami starszymi z naszej rodziny, na pewno każdej ze stron przyniesie to same korzyści.

 

cwiczymy-w-domu

ABOUT THE AUTHOR