Breaking News
 |  | 

Fitness sport i zdrowie

Zdradliwy wskaźnik BMI u płci męskie

img-responsive

Bardzo popularnym sposobem na sprawdzenie czy nasza masa ciała jest prawidłowa jest wskaźnik BMI (body mass index z angielskiego). Jak dowodzą jednak badania, u panów może być on nieco przekłamany. Dlaczego?
Otyłość, według skali BMI, zaczyna się od 30 BMI, 35 BMI to otyłość drugiego stopnia, a 40 BMI to otyłość ekstremalna, w niektórych przypadkach niebezpieczne ma dla życia. Natomiast BMI mężczyzna który uprawia kulturystykę, ma na poziomie około 33/34 BMI. Wszystko za sprawą mięśni, które ważą więcej niż brzuch mężczyzny siedzącego przed telewizorem z puszką piwa.

Jak więc panowie żyjący aktywnie mogą sprawdzić prawidłowość swojej masy ciała? Najlepiej zrobić badanie składu procentowego ciała, ale który mężczyzna pójdzie bez walki do lekarza? Mogą oni zmierzyć obwód pasa (94 cm dla panów) lub obliczyć wskaźnik WHR. Żeby obliczyć WHR należy obwód pasa (na wysokości pępka) podzielić przez obwód bioder (na wysokości wystających kości biodrowych i spojenia łonowego). Wskaźnik ten określa skłonność mężczyzny do otyłości brzusznej.

 

zdradliwy-wskaznik-bmi-u-plci-meskie

ABOUT THE AUTHOR