Breaking News
 |  | 

Fitness sport i zdrowie

Czy sama dieta wystarczy?

img-responsive

Trudno odpowiedzieć na pytanie, czy sama dieta wystarczy – wiele zależy od tego, jaki efekt chcesz osiągnąć. Dlatego też warto przeanalizować kilka wariantów!

Gdy chcesz tylko poprawić swój sposób żywienia

W ciągu dnia całkiem sporo się ruszasz, nie narzekasz na swoją sylwetkę, ale jednocześnie wiesz, że Twój sposób żywienia odbiega od tego, jaki chciałbyś prowadzić? W takiej sytuacji dodatkowa aktywność fizyczna pewnie Ci nie zaszkodzi, ale nie będzie niezbędna, bo ruchu masz dość na co dzień. Stosując zdrową dietę, pełną warzyw, owoców, orzechów, zdrowych przypraw, pijąc dużo wody i unikając przetworzonej żywności, z pewnością uda Ci się poprawić swoje zdrowie i samopoczucie.

Kiedy chcesz schudnąć

Gdy marzysz o schudnięciu kilku kilogramów, wówczas teoretycznie może Ci pomóc tylko dieta lub tylko aktywność fizyczna. Są osoby, które wolą się pomęczyć z odczuwaniem ciągle lekkiego głodu, niż przemęczyć na siłowni. Z kolei inne nie cierpią pustego żołądka i prędzej przetrwają katorżniczy trening, niż zrezygnują z kolacji. Połączenie diety i aktywności fizycznej to najlepszy i najszybszy sposób na schudnięcie, a przy tym naprawdę sprawdzony. Na stronie http://kieszkowska.pl/ możesz znaleźć wiele informacji o tym, jak sprawnie łączyć dietę i aktywność fizyczną nie wpadając ze skrajności w skrajność, czyli ze złego trybu życia w superzdrowy, po którym szybko stracisz motywację do odchudzania.

Jeśli chcesz dodać sobie energii

Czujesz, że Twój sposób żywienia nie jest wcale zły, bo jesz lekko, zdrowo i nie przejadasz się? Za to mógłbyś coś zrobić ze swoim ciałem, bo codzienne siedzenie wiele godzin przy biurku i w samochodzie na pewno Ci nie służy? W takim razie wystarczy Ci tylko odrobina codziennej, regularnej aktywności fizycznej, stosowana jako dodatek do dobrej diety. Dzięki niej Twoje ciało będzie bardziej elastyczne, a Ty będziesz mieć sprawniejszy umysł i więcej energii. Wykorzystaj też różne techniki medytacji, relaksacji i poprawy stanu swojego umysłu – dla lepszego samopoczucia.

czy-sama-dieta-wystarczy

ABOUT THE AUTHOR