Breaking News
 |  | 

Inne

Żurawinowy błyszczyk do ust DIY

img-responsive

W ostatnim czasie coraz większym zainteresowaniem cieszą się kosmetyki, które można wykonać we własnym domu. Oczywiście na samym początku pojawiają się pewne trudności, jednak już po pierwszym wykonaniu można przekonać się o tym, że naturalne składniki wpływają kojąco na nasze ciało.

Dlaczego domowe kosmetyki są popularne?

Obecnie sklepowe półki właściwie uginają się pod kosmetykami. Jednocześnie należy wiedzieć, że większość z nich posiada wiele składników, które mogą powodować zarówno podrażnienie, jak i uczulenie. Dlatego alternatywą jest samodzielne wykonanie kosmetyków we własnym domu. Przede wszystkim będą miały prosty skład, a często pozwalają na wykorzystanie tego, co w domach zwyczajnie posiadamy. Naturalny skład zapewnia maksymalne działanie, a jednocześnie jest w pełni bezpieczny. Z tego właśnie powodu, w ostatnim czasie coraz więcej osób decyduje się na taki krok. Często wystarczą składniki, które posiadamy w swojej kuchni, by móc stworzyć naprawdę wspaniałe kosmetyki, które będą wykazywały działanie odżywiające, nawilżające, ale również oczyszczające. Nawet mydełka domowej roboty można komponować w taki sposób, by zaspakajały aktualne oczekiwania.

Domowy błyszczyk

Domowe kosmetyki to prawdziwy hit ostatnich czasów. Dlatego warto zainteresować się poszczególnymi recepturami, a właściwie każda kobieta będzie w stanie wykonać swój własny produkt w domu. Żurawinowy błyszczyk do ust to nie tylko maksymalne nawilżenie, ale przede wszystkim posiada on właściwości odżywcze. W efekcie usta prezentują się idealnie po jednorazowym nasmarowaniu. W jaki sposób wykonać taki błyszczyk? Łyżeczka miodu lub olejku migdałowego powinna być zmieszana z owocami żurawiny. Można użyć zarówno świeżych owoców, jak i mrożonych. Wszystko zależy od tego, jakie mamy akurat w swoim domu. Wszystkie składniki rozpuszczamy w kąpieli wodnej aż do momentu, w którym owoce puszczą sok. Później należy przecedzić przez sito, a następnie pozostawić do wyschnięcia. Otrzymany żelowy błyszczyk świetnie nadaje się do stosowania właściwie o każdej porze roku.

zurawinowy-blyszczyk-do-ust-diy

ABOUT THE AUTHOR