Breaking News
 |  | 

Fitness sport i zdrowie

Plan treningowy na siłowni dla początkujących – sprawdź co warto wiedzieć

img-responsive

Regularny trening na siłowni to jeden z najlepszych sposobów na zadbanie o zdrowie i sylwetkę. Jest jednak kilka ważnych zasad, o których zawsze warto pamiętać, a szczególnie na początku swojej przygody z treningami na siłowni. Kilka najważniejszych informacji na ten temat znajdziesz w kolejnych akapitach niniejszego artykułu.

Plan treningowy na siłowni dla początkujących

Kluczem do sukcesu jest regularne ćwiczenie, ważny jest także przebieg treningu. Rodzaj ćwiczeń, czas trwania treningu a także jego intensywność powinny być dostosowane do celów oraz możliwości osoby ćwiczącej. Gdzie znaleźć dobry plan treningowy na siłowni dla początkujących? Najlepiej skorzystać z pomocy profesjonalistów. Doświadczony trener zadba o to, aby trening był wykonany odpowiednio i przyniósł oczekiwane efekty.
Jeśli nie chcesz trenować z trenerem, możesz samodzielnie ułożyć sobie plan. Zależy Ci na zrzuceniu zbędnych kilogramów? Postaw na trening cardio. Na siłowni jest wiele sprzętów, dzięki którym można go wykonać. Warto skupić się na ergometrze, rowerku stacjonarnym oraz bieżni. Pamiętaj także, że przed treningiem trzeba wykonać rozgrzewkę, a po ćwiczeniach porządnie się rozciągnąć. Wybierając trening na siłowni, pamiętaj o ważnych zasadach. Staraj się nie przeszkadzać innym w ćwiczeniu, odkładaj sprzęt na miejsce i czyść maszyny oraz sprzęt, gdy skończysz go używać.

Odpoczynek jest ważny

Regularny trening to podstawa, pamiętaj jednak, że znaczenie ma także odpoczynek. Każdy organizm potrzebuje odpowiedniego czasu i warunków do regeneracji. Jeśli nie uwzględnisz odpoczynku w swojej drodze do celu, narazisz się na szybką demotywację i zmęczenie. Pozwól sobie na kilka dni w tygodniu, które będą przeznaczone na relaks. Jeśli nie chcesz rezygnować całkowicie z aktywności, postaw na długi spacer lub pływanie rekreacyjne. Poza odpoczynkiem zadbaj także o odpowiednią ilość i jakość snu. Dzięki temu nie będziesz narzekać na brak energii czy zły humor. Jeśli zastosujesz się do tych porad, trening będzie przyjemnością i przyniesie dobre efekty.

plan-treningowy-na-silowni-dla-poczatkujacych-sprawdz-co-warto-wiedziec

ABOUT THE AUTHOR