Breaking News
 |  | 

Fitness sport i zdrowie

Idealna forma na lato i nie tylko!

img-responsive

Zbliża się czas letni. Wiosna i lato to pory roku, w których szczególnie odkrywamy swoje ciała nosząc przewiewne, letnie, krótkie szorty lub topy. Dla niektórych z nas jest to trudny czas. Wstydzimy się własnego ciała i źle się w nim czujemy. A wszystko to przez nadmiar masy tłuszczowej. Zatem jak zrzucić tkankę tłuszczową? Jest to bardzo możliwe, najważniejsze jest zmotywowanie się do działania i zmienienie kilku nawyków w naszym codziennym funkcjonowaniu. Trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników.

ZMIEŃ SWOJE NASTAWIENIE!

Podjęcie decyzji o zmianie swojego życia, by poczuć się lepiej i zrzucić parę kilogramów nie jest trudne, wystarczy tylko wyrazić swoje chęci i zmienić złe nastawienie. Najważniejsze jest to, by mieć motywację i wyznaczyć sobie cel. Możemy ćwiczyć i zmienić się dla kogoś, dla czegoś lub przede wszystkim dla siebie samego. Połączenie ćwiczeń, diety i zdrowego stylu życia na co dzień może brzmieć nieosiągalnie, lecz wcale nie musi tak być! W osiąganiu danego celu pomóc nam mogą nagrody, nie muszą to być drogie rzeczy, ale coś, co sprawi nam radość.

ZDROWE JEDZENIE TEŻ MOŻE BYĆ PYSZNE!

Przy zrzucaniu nadmiaru tłuszczu liczy się także odpowiednia dieta. Ważny jest ujemny bilans kaloryczny. Zdrowa dieta dla niektórych może brzmieć strasznie, ale tak nie jest. Zdrowe jedzenie też może dobrze smakować! Szczególną uwagę należy zwrócić na produkty bogate w białko (składnik ten przyspiesza nasz metabolizm i zapewnia uczucie sytości przez dłuższy czas). Należy zrezygnować z produktów bogatych w węglowodany proste, np. słodyczy, białego pieczywa, słodzonych napojów i zamienić je na produkty, w których znajdują się węglowodany pełnowartościowe, np. ciemne pieczywo, kasze, rośliny strączkowe. Warto także pamiętać o zdrowych tłuszczach. W ciągu dnia powinniśmy spożywać ok. 5 zbilansowanych posiłków. Pamiętajmy jednak, że po profesjonalną pomoc należy udać się do dietetyka.

ODPOWIEDNIE ĆWICZENIA NA SPALANIE TŁUSZCZU

W spalaniu tkanki tłuszczowej ważne są również odpowiednie ćwiczenia. Niestety częstem błędem jakim popełniamy jest ustalenie częstotliwości i intensywności ćwiczeń przez nas samych, wskutek czego nabawiamy się kolejnych problemów. Aby dobrać je odpowiednio, najlepiej udać się do trenera personalnego. Najlepszą formą aktywności są treningi cardio i treningi siłowe. Warto pamiętać, że wszystko wymaga czasu i regularności.

 

idealna-forma-na-lato-i-nie-tylko

ABOUT THE AUTHOR